និយ័តករបរធនបាលកិច្ច (ន.ប.ធ.), ក្រសួងមហាផ្ទៃ និងរដ្ឋបាលសាលាខេត្តកណ្តាល បានសហការរៀបចំសិក្ខាសាលាស្ដីពី “ក្របខណ្ឌច្បាប់ និងបទប្បញ្ញត្តិពាក់ព័ន្ធសម្រាប់ការគ្រប់គ្រង, ការរៀបចំ និងការប្រព្រឹត្តទៅរបស់បរធនបាលកិច្ច” ក្រោមអធ
សមាគមបរធនបាលកម្ពុជា ត្រូវបានប្រកាសទទួលស្គាល់ជាផ្លូវការនៅក្នុងកម្មវិធី "វេទិការបរធនបាលកិច្ចឆ្នាំ២០២៥"
“វេទិកាបរធនបាលកិច្ច ឆ្នាំ២០២៥” ក្រោមប្រធានបទ “បរធនបាលកិច្ចជាថ្នាលធុរកិច្ចប្រកបដោយទំនុកចិត្ត និងអនុលោមភាពច្បាប់”
ទិន្នន័យក្នុងវិស័យបរធនបាលកិច្ចក្នុងត្រីមាសទី៣ និងក្នុងរយៈពេល ៩ខែដើមឆ្នាំ២០២៥
ឯកឧត្តម សុខ ដារ៉ា អគ្គនាយកនៃនិយ័តករបរធនបាលកិច្ច (ន.ប.ធ.) បានអញ្ជើញចូលរួមជាវាគ្មិនកិតិ្តយសក្នុងកម្មវិធី “What Looms Large in the Cambodian (Non-Bank) Financial Market?”
និយ័តករបរធនបាលកិច្ច (ន.ប.ធ.) និងសាកលវិទ្យាល័យ Yonsei នៃសាធារណរដ្ឋកូរ៉េ បានសហការរៀបចំសិក្ខាសាលា ស្ដីពី “ហិរញ្ញប្បទានបង្កើតថ្មីសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍប្រកបដោយចីរភាព” នៅសណ្ឋាគារ រ៉ាហ្វិល ឡឺ រូយ៉ាល់។
និយ័តករបរធនបាលកិច្ច (ន.ប.ធ.) បានសហការជាមួយរដ្ឋបាលខេត្តកំពត រៀបចំសិក្ខាសាលាផ្សព្វផ្សាយប្រកាសស្តីពី “វិធានក្នុងការគ្រប់គ្រង ការរៀបចំ និងការប្រព្រឹត្ដទៅរបស់បរធនបាលកិច្ច និងបទប្បញ្ញត្តិពាក់ព័ន្ធក្នុងវិស័យបរធនបាលកិច្ច”
និយ័តករបរធនបាលកិច្ច និងសភាពាណិជ្ជកម្មម៉ាឡេស៊ីប្រចាំនៅកម្ពុជា បានរៀបចំពិធីចុះអនុស្សរណៈនៃការយោគយល់គ្នា (MoU) ស្ដីពី “ការលើកកម្ពស់ការយល់ដឹងជាសាធារណៈ និងជំរុញការចូលរួមក្នុងវិស័យបរធនបាលកិច្ចនៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា”
និយ័តករបរធនបាលកិច្ច (ន.ប.ធ.) ក្រសួងមហាផ្ទៃ និងរដ្ឋបាលសាលាខេត្តបាត់ដំបងបានសហការរៀបចំសិក្ខាសាលាស្តីពី “ក្របខណ្ឌច្បាប់ និងបទប្បញ្ញត្តិពាក់ព័ន្ធសម្រាប់ការគ្រប់គ្រង ការរៀបចំ និងការប្រព្រឹត្តទៅរបស់បរធនបាលកិច្ច”
ឯកឧត្តម សុខ ដារ៉ា អគ្គនាយកនៃនិយ័តករបរធនបាលកិច្ច (ន.ប.ធ.) ព្រមទាំងសហការីនៃ ន.ប.ធ. និងសប្បុរសជនក្នុងវិស័យបរធនបាលកិច្ច បានចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយគ្រឿងឧបភោគបរិភាគ និងសម្ភារប្រើប្រាស់ចាំបាច់មួយចំនួន ដេីម្បីចែកជូនដល់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរភៀសសឹកពីតំបន់មានជម្លោះព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ
សេចក្ដីជូនដំណឹង ស្ដីពី ការផ្ដល់ការទទួលស្គាល់ក្រុមហ៊ុន អាយ រៀល អ៊ីស្ទេត (EYES REAL ESTATE CO., LTD.) ជាក្រុមហ៊ុនវាយតម្លៃក្នុងវិស័យបរធនបាលកិច្ច
និយ័តករបរធនបាលកិច្ច (ន.ប.ធ.) មានកិត្តិយសសូមប្រកាសនូវលទ្ធផលនៃការប្រឡងគុណវុឌ្ឍិក្នុងវិស័យបរធនបាលកិច្ច លើកទី៥ ដែលបានប្រព្រឹត្តទៅកាលពីថ្ងៃទី៤ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៤ និងលទ្ធផលកម្មវិធីអប់រំវិជ្ជាជីវៈបន្តក្នុងវិស័យបរធនបាលកិច្ច ដែលបានប្រព្រឹត្តទៅកាលពីថ្ងៃទី១-៣ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៤ នៅមជ្ឈមណ្ឌលអភិវឌ្ឍធុរកិច្ច។
ឯកឧត្តម សុខ ដារ៉ា អគ្គនាយកនៃនិយ័តករបរធនបាលកិច្ច (ន.ប.ធ.) បាននាំយកអំណោយលេីកទឹកចិត្តដល់វីរកងទ័ពជួរមុខដែលបានរងរបួស និងកំពុងសម្រាកព្យាបាលនៅមណ្ឌលសុខភាពគូលែន និងមន្ទីរពេទ្យបង្អែកខេត្ត ១៦មករា នៃខេត្តព្រះវិហារ។